ИЗВЕСТУВАЊЕ

10 Ноември 2020

Управата за јавни приходи на РСМ на системот Е-даноци денес (10.11.2020) ги објави обрасците за финансиска поддршка за исплата на плати, чиј законски утврден рок за поднесок е 10.11.2020 година.
Во таа насока Институтот на сметководители и овластени сметководители известува дека, поради задоцнетото објавување на обрасците/барањата за финансиска поддршка за исплата на плати на работниците на системот Е-даноци како и соочување со технички проблеми и неможност да ги реализираат апликациите во системот, кај голем дел од лиценцираните друштва за вршење на сметководствени работи и овластените сметководители ќе настане доцнење при доставувањето на истите.

Со почит,
ИСОС

ЗА НАС

Институтот на сметководители и овластени сметководители на Република Македонија е професионално здружение на сметководителите и овластените сметководители, основано во согласност со Законот за вршење на сметководствена дејност. Институтот се основа со цел унапредување на сметководствената професија и организирано делување.

КОНТАКТ ИНФО

Ѓуро Стругар бр.5
(зграда Технометал Вардар)
кат 1, лок 132/133
1000 Скопје, Р. Македонија

+389 (0)2 3200030

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Жиро Сметка
Прокредит Банка
380-1771093051-38

НЛБ Тутнска Банка
210-0682971602-69

 

Веб-страницата на ИСОС користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење и како да ги промените Вашите подесувања за користење на колачињата, може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies).