×

Предупредување

JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со ID: 561

Цени на нафтени деривати

30 Мај 2017

Регулаторната комисија за енергетика објави нова Одлука за определување на највисоки цени на одделни нафтени дервати (Службен весник број 62/17).

„Малопродажните цени на Еуросупер БС - 95 и Еуросупер БС - 98 се зголемуваат за 1,00 ден/лит во однос на цените утврдени со Одлуката од 15.05.2017 година и со тоа малопродажната цена на Еуросупер - 95 изнесува 64,00 ден/лит, додека малопродажната цена на Еуросупер БС- 98 изнесува 66,00 ден/лит“, се наведува во соопштението од Регулаторната комисија за енергетика.
Малопродажните цени на Еуродизел (Д-Е V) и на Екстра лесното масло за домаќинство (ЕЛ-1) се зголемуваат за 1,50 ден/лит и изнесуваат 50,50 ден/лит за Еуродизел (Д-Е V) и 39,00 ден/лит за Екстра лесното масло за домаќинство.
Регулаторната комисија информира и дека малопродажната цена на мазутот М-1 НС се зголемува за 1,130 ден/кг и со тоа цената на М-1 НС изнесува 26,382 ден/кг.
Во прилог ја објавуваме Одлука за определување на највисоки цени на одделни нафтени дервати на Регулаторната комисија за енергетика и соопштението во целост.

http://www.erc.org.mk/odluki/2017.05.29-Odluka%20-web.pdf

ЗА НАС

Институтот на сметководители и овластени сметководители на Република Македонија е професионално здружение на сметководителите и овластените сметководители, основано во согласност со Законот за вршење на сметководствена дејност. Институтот се основа со цел унапредување на сметководствената професија и организирано делување.

КОНТАКТ ИНФО

Ѓуро Стругар бр.5
(зграда Технометал Вардар)
кат 1, лок 132/133
1000 Скопје, Р. Македонија

+389 (0)2 3200030

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Жиро Сметка
Прокредит Банка
380-1771093051-38

НЛБ Тутнска Банка
210-0682971602-69

 

Веб-страницата на ИСОС користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење и како да ги промените Вашите подесувања за користење на колачињата, може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies).