×

Предупредување

JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со ID: 561

Преглед на работни состаноци во организација на Институтот на сметководители и овластени сметководители на Република Македонија

09 Јуни 2017

Состаноците ќе се одржат во следниве термини и градови:

- На ден 13.06.2017, во 14 часот, во Прилеп во салата на Општинското собрание
- На ден 14.06.2017, во 14 часот, во Штип во салата на Општинското собрание

- На ден 15.06.2017, во 14 часот, во Битола во салата на Домот на култура
- На ден 16.06.2017, во 14 часот, во Кичево во Домот на културата „Кочо Рацин“ (Мала сала)
- На ден 21.06.2017, во 13 часот, во Тетово во хотел „Лирак“ (Сала за состаноци)
- На ден 22.06.2017, во 12 часот, во Струмица во салата на Дом на АРМ
- На ден 20.06.2017, во 14 часот, во Дебар во Домот на култура ( простории на Проектен центар за одржлив развоj на заедницата)
- На ден 23.06.2017, во 15 часот, во Гостивар во ресторан „Гранд“ (улица 18 Ноември)
- На ден 21.06.2017, во 15 часот во Велес, Општинско собрание ( Голема сала)
- На 23.06.2017 во 16 часот во Куманово во Центар на култура „Трајко Прокопиев“ ( Мала сала)
- На ден 22.06.2017 година во 12 часот во Ресен во ресторан „Порта“
- На ден 24.06.2017 година во 14 часот во Струга во хотел „Монтенегро“
- На ден 30.06.2017 година во 14 часот во Кочани во ресторан „Амор“ (Конгресна сала). Присутни ќе бидат лица од Кочани, Виница, Македонска Каменица и Делчево

За останатите работни состаноци, во организација на Институтот на сметководители и овластени сметководители, следи дополнителна информација согласно договореното.

ЗА НАС

Институтот на сметководители и овластени сметководители на Република Македонија е професионално здружение на сметководителите и овластените сметководители, основано во согласност со Законот за вршење на сметководствена дејност. Институтот се основа со цел унапредување на сметководствената професија и организирано делување.

КОНТАКТ ИНФО

Ѓуро Стругар бр.5
(зграда Технометал Вардар)
кат 1, лок 132/133
1000 Скопје, Р. Македонија

+389 (0)2 3200030

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Жиро Сметка
Прокредит Банка
380-1771093051-38

НЛБ Тутнска Банка
210-0682971602-69

 

Веб-страницата на ИСОС користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење и како да ги промените Вашите подесувања за користење на колачињата, може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies).