×

Предупредување

JUser: :_load: Неможно вчитување корисник со ID: 561

Известување

08 Август 2017

Неофицијалните регистри на сметководители и овластени сметководители се дополнети со нови лица кои поднеле барање за стекнување уверение, ги исполниле условите предвидени со Законот за вршење сметководствени работи и се стекнале со уверение за овластени сметководител, односно сметководител.

Уверенијата може да се подигнат лично, или со овластување дадено од носителот на уверението во просториите на Институтот на сметководители и овластени сметководители ( Ѓуро Стругар бр.5, зграда Технометал Вардар, кат 1, лок 132/133).

Неофицијален регистар на овластени сметководители

Неофицијален регистар на сметководители

ЗА НАС

Институтот на сметководители и овластени сметководители на Република Македонија е професионално здружение на сметководителите и овластените сметководители, основано во согласност со Законот за вршење на сметководствена дејност. Институтот се основа со цел унапредување на сметководствената професија и организирано делување.

КОНТАКТ ИНФО

Ѓуро Стругар бр.5
(зграда Технометал Вардар)
кат 1, лок 132/133
1000 Скопје, Р. Македонија

+389 (0)2 3200030

Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.
Оваа е-адреса е заштитена од спамботови. Треба да ви е овозможено JavaScript за да ја видите.

Жиро Сметка
Прокредит Банка
380-1771093051-38

НЛБ Тутнска Банка
210-0682971602-69

 

Веб-страницата на ИСОС користи колачиња (cookies). Колачињата (cookies) се користат за подобрување на Вашето корисничко искуство. Повеќе информации за начинот на користење и како да ги промените Вашите подесувања за користење на колачињата, може да најдете во документот Политика за колачиња (cookies).